2024

Monika Plemen, (Ne)stabilna matrica, 2. – 23.2.2024

365 dni umetnosti, družinska delavnica ob razstavi, 8.2.2024
365 dni umetnosti, otroška delavnica ob razstavi, 22.2.2024

Small but dangers, Paberkovanje, 5. – 26.1.2024

Ustvarimo zaklad iz odvrženih predmetov, otroška delavnica ob razstavi, 20.1.2024




2023

Apolonov bazar, umetniški, oblikovalski in rokodelski izdelki, Avla SAZU, Postojna, 19. – 23.12.2023; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture

Adventovanje / Božični sejem na vago, Galerija DobraVaga, Ljubljana, 12. – 19.12.2023; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture
Marko Šajn, Hibridi, 24.11. – 22.12.2023

Umetno v umetnosti, otroška delavnica ob razstavi, 16.12.2023

Mia Paller, Hodim, dokler ne dosežem površja, 3. – 23.11.2023

Hišni sprehod, otroška delavnica ob razstavi, 18.11.2023

Nataša Skušek, CV, 6. – 27.10.2023

Niti življenja, otroška delavnica ob razstavi, 21.10.2023

Pesmi v grafiki / Dragotin Kette, skupinska razstava z: Matic Flajs, Marko K. Gavez, Andreja Kranjec, Nika Rupnik, Grad Prem, 15.9. 31.10.2023
Zeleno, ki te ljubim modro, virtualna razstava z: Nina Čelhar, Tomaž Hartman, Jože Marinč, Mia Paller, Plateauresidue, Nina Slejko Blom, od 8.9.2023 dalje
Zeleno, ki te ljubim modro, skupinska razstava z: Nina Čelhar, Tomaž Hartman, Jože Marinč, Mia Paller, Plateauresidue, Nina Slejko Blom, 8. – 29.9.2023

Pogled skozi gozd, otroška delavnica ob razstavi, 23.9.2023

Poslikana Pivka / Petra Preželj: Povej zgodbo, javna poslikava, od 24.7.2023 dalje
HKP 25 / Najboljša leta, pregledna razstava grafične produkcije, 7. – 28.7.2023
Pesmi v grafiki / Dragotin Kette, grafična delavnica in skupinska razstava z: Matic Flajs, Marko K. Gavez, Andreja Kranjec, Nika Rupnik, 29.5. – 1.6.2023

Žive črke, otroška delavnica ob razstavi, 10.6.2023

Adrijan Praznik, WHO CAN BE SURE OF ANYTHING, 5. – 26.5.2023

Album, otroška delavnica ob razstavi, 12.5.2023

Simon Kocjančič, Prazno kraljestvo, 7. – 28.4.2023

V kraljestvu zavladata smeh in veselje, otroška delavica ob razstavi, 22.4.2023
Oblak, zid in barva, družinska delavnica ob razstavi, 14.4.2023

Iva Tratnik, Ana in Meta Morfoza, 3. – 24.3.2023

Odtis časa, delavnica za odrasle ob razstavi, 17.3.2023
Ustvarjalno veselje, novo vesolje, otroška delavnica ob razstavi, 11.3.2023

Pesmi v grafiki / Srečko Kosovel, skupinska razstava z: Jovana Đukić, Miha Majes, Monika Plemen, Maša Pušnik, Knjižnica Bena Zupančiča, Postojna, 6.2. – 4.3.2023

Miha Majes, Hi!poteze, 3. – 24.2.2023

Papirnati obraz, družinska delavnica ob razstavi, 24.2.2023
Osvobodimo fantastična bitja, otroška delavnica ob razstavi, 18.2.2023

vdih izdih, skupinska razstava z: Boštjan Kavčič, Lučka Koščak, Tejka Pezdirc, Luka Širok, Iva Tratnik, Jaka Vatovec, Sonja Vulpes, Leon Zuodar, Mestna galerija Nova Gorica, 10. – 31.1.2023

Saša Bezjak, Jaz ti ona, 6. – 27.1.2023

Moč črte, delavnica za odrasle ob razstavi, 20.1.2023
Z igro do figur v zinu, otroška delavnica ob razstavi, 14.1.2023 




2022

Adventovanje / Božični sejem na vago, Galerija DobraVaga, Ljubljana, 16. – 17.12.2022; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture
Apolonov bazar, umetniški, oblikovalski in rokodelski izdelki, Manufaktura, Postojna, 12. – 17.12.2022; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture, 15.12.2022

ARTventni a-muse koledar 2022, instalacija darilnih vrečk presenečenja, 2. – 10.12.2022; skupaj z: Destilator klub

Klemen Zupanc, SCHALAR SEE 1413, 2. – 23.12.2022

Kaj se skriva v jezeru?, družinska delavnica ob razstavi, 23.12.2022
Skrivnostna pošast, otroška delavnica ob razstavi, 10.12.2022

Vanja Mervič, vzemi-prežveči-odvrzi, 4. – 25.11.2022

Slepa risba spregovori, delavnica za odrasle ob razstavi, 18.11.2022
nariši-nalepi-podrgni, otroška delavnica ob razstavi, 12.11.2022

Ptičja hišica v Tivoliju, Zini iz čitalnice Zinko Tiček in produkcije Hiše kulture v Pivki, MGLC Švicarija, Ljubljana, 16.11. – 11.12.2022; pregledna razstava

Boris Beja, Ko ima mlade, jih ima sto, 7. – 28.10.2022

Ta kurent ne odganja zime, otroška delavnica ob razstavi, 22.10.2022
Totem, družinska delavnica ob razstavi, 14.10.2022

vdih izdih, skupinska razstava z: Boštjan Kavčič, Lučka Koščak, Tejka Pezdirc, Luka Širok, Iva Tratnik, Jaka Vatovec, Sonja Vulpes, Leon Zuodar, 9. – 30.9.2022

Avtoportret v monotipiji, delavnica za odrasle ob razstavi, 23.9.2022
Portret, otroška delavnica ob razstavi, 17.9.2022

Poslikana Pivka / Leon Zuodar: Artist at Work, javna poslikava, od 15.9.2022 dalje

Pesmi v grafiki / Srečko Kosovel, grafična delavnica in skupinska razstava z: Jovana Đukić, Miha Majes, Monika Plemen, Maša Pušnik, Kosovelov dom Sežana, 19.8. – 4.9.2022

Pesmi v grafiki / Srečko Kosovel, grafična delavnica in skupinska razstava z: Jovana Đukić, Miha Majes, Monika Plemen, Maša Pušnik, 30.5. – 24.6.2022

Kaj mi pesem govori?, otroška delavnica ob razstavi, 11.6.2022

Uroš Weinberger, Metaverse, 6. – 27.5.2022

Drugi svetovi, otroška delavnica ob razstavi, 14.5.2022

Neža Knez, Predlogi in poskusi #2, 1. – 22.4.2022

Palice kot črte, družinska delavnica ob razstavi, 22.4.2022
Kako bi rešili svet?, otroška delavnica ob razstavi, 9.4.2022

Polonca Lovšin, Kakšen je načrt?, 4. – 25.3.2022

Kolagrafija, družinska delavnica ob razstavi, 18.3.2022
Kaj je novega?, otroška delavnica ob razstavi, 12.3.2022

Nina Čelhar, Vmes, 4. – 25.2.2022

Uganka v sliki, otroška delavnica ob razstavi, 21.2.2022
Tiskali bomo!, družinska delavnica ob razstavi, 19.2.2022

Urška Alič, Trki, 7. – 28.1.2022




2021

Apolonov bazar, umetniški, oblikovalski in rokodelski izdelki, Hiša kulture, Pivka, 6. – 10.12.2021; Avla SAZU, Postojna, 13. – 18.12.2021; skupaj z: Društvo Lokalc in Destilator klub

Ivana Bajec, Lažni tourette, 5. – 26.11.2021
Knjižice v knjižnici, publikacije, Knjižnica Bena Zupančiča Postojna, 2.11. – 3.12.2021

Indigo festival 2021: Masovna hipnoza, Cukrarna, Ljubljana, 13. – 15.10.2021; Caffein Hours, sejem umetniških publikacij, 14. – 15.10.2021; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture

Lara Reichmann, 26° južno, 1. – 22.10.2021
Mia Paller in Monika Plemen, Sledakcija, grafična razstava, 7. – 24.9.2021
PIVKA 45°40′49.63″N 14°11′46.98″E, tematska grafična razstava, 13.7. – 13.8.2021
Zeleni odtis, skupinska razstava grafik z: Urška Alič, Mina Fina, Mia Paller, Miha Perne, Marko Šajn, Jaka Vatovec, Gozdna hiša Mašun, 3.7. – 29.8.2021

Zeleni odtis, grafična delavnica in skupinska razstava z: Urška Alič, Mina Fina, Mia Paller, Miha Perne, Marko Šajn, Jaka Vatovec, 30.5. – 24.6.2021
Nina Slejko Blom, Ali bo tako za vedno, 11. – 28.5.2021
Leon Zuodar, Iz druge roke, 13. – 30.4.2021
Erik Mavrič, Slab zrak, 9. – 26.3.2021
Luka Širok, Ne(udobje), 9. – 26.2.2021




2020

Tilen Žbona, Rheotaxis, 8.12.2020 – 29.1.2021
Indigo festival 2020: Zdaj je prepozno, Muzeji in galerije mesta Ljubljana, 8. – 11.9.2020; Caffein Hours, sejem umetniških publikacij, 10. – 11.9.2020; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture

Helena Tahir, odtisi/vtisi/zapisi, 6. – 23.10.2020
Vojska v mestu, virtualna razstava iz Kočevja, 23.9.2020 – 3.11.2020
Grafično na kvadrat, pregledna razstava grafične produkcije Hiše kulture, 4. – 25.9.2020
Vojska v mestu, skupinska razstava z: Mina Fina, Denis Kraškovič, Lela B. Njatin, Klara Sax, Marko Šajn, Bruno Toič, Jaka Vatovec, Leon Zuodar, 3.7. – 27.8.2020
Krpanka ali cesarski praženec, grafična delavnica in skupinska razstava z: Nevena Aleksovski, Maria Karnar-Lemesheva, Oliver Pilić, Zoran Pungerčar, Marko Šajn, Helena Tahir, 1. – 26.6.2020
Riso Paradiso, 33 1/3, 9. – 26.6.2020
Lela B. Njatin, Zdaj je človeštvu dovoljeno čakati, 6.3. – 22.5.2020
Lucijan Prelog, Gods en Vogue, 7. – 28.2.2020
Jaka Vatovec, Plevel, 10. – 31.1.2020




2019

Tejka Pezdirc, Erozija prehoda, 6. – 27.12.2019
Maks Bricelj, Brief Silence, 8. – 29.11.2019
Mia Paller, Sledi mesta, 4. – 25.10.2019
Marko Šajn, Izgubljen v prostoru, 6. – 27.9.2019
Za!Živa, skupinska razstava grafik z: Ivana Bajec, Maks Bricelj, Nejc Franetič-Deso, Evgen Čopi Gorišek, Neža Knez, Helena Tahir, Kovod Postojna, 26.8. – 13.9.2019

KOLEKTIVA, Posebni prostori, 5.7. – 16.8.2019
Za!Živa, grafična delavnica in razstava grafik z: Ivana Bajec, Maks Bricelj, Nejc Franetič-Deso, Evgen Čopi Gorišek, Neža Knez, Helena Tahir, 3. – 28.6.2019
Klara Sax, 3. konstruktivistična razstava, 10. – 31.5.2019
Katja in Nataša Skušek, Pri Zlatem stegnu / Medvedja usluga, 5. – 26.4.2019
Maja Pučl, Vodne mene, 8. – 29.3.2019
Samo, skupinska razstava grafik z: Boris Beja, Maks Bricelj, Nina Čelhar, Polonca Lovšin, Petra Matijevič, Jaka Vatovec, KAPSULA, Ljubljana, 5. – 26.2.2019

Beli sladoled, Snow White, 1. – 22.2.2019
Nevena Aleksovski, Diskrepanca, 4. – 25.1.2019




2018

Erik Mavrič, Vlak, predstavitev zina, 21.12.2018

Vladimir Leben, Suha roba, 7. – 28.12.2018
Sodobna grafika, DobraVaga, Ljubljana, 3.12.2018 – 21.1.2019; predstavitev grafične produkcije Hiše kulture v Pivki

Neža Knez, Premestitve, 9. – 30.11.2018
Samo, skupinska razstava grafik z: Boris Beja, Maks Bricelj, Nina Čelhar, Polonca Lovšin, Petra Matijevič, Jaka Vatovec, Pivka perutninarstvo, PE Kromberk, Nova Gorica, 25.10.2018

Oliver Pilić, Točka izginotja, 5. – 26.10.2018
Trižanka, razstava umetniških publikacij Hiše kulture, Zinko Tička in založbe Look Back and Laugh, 8. – 28.9.2018
HKP 20 / Vse se spreminja, razstava ob 20-letnici Hiše kulture z: Nina Slejko Blom, Conny Blom, Nina Čelhar, Simon Kocjančič, Erik Mavrič, Jaka Vatovec, Matej Vočanec, Leon Zuodar, 6.7. – 24.8.2018
Samo, grafična delavnica in razstava grafik z: Boris Beja, Maks Bricelj, Nina Čelhar, Polonca Lovšin, Petra Matijevič, Jaka Vatovec, 1. – 22.6.2018
Boštjan Kavčič, Razprodaja, 4. – 25.5.2018
Sonja Vulpes, Memento mori, 6. – 26.4.2018
Miha Perne, Triceps, 2. – 23.3.2018
Boris Beja, Paradiž, 5.1. – 16.2.2018




2017

Nejc Franetič – Deso, Preprosto Simple, 1. – 22.12.2017
Lada Cerar, Končni obračun, 3. – 24.11.2017
Nina Čelhar, Hiše v hiši, 6. – 27.10.2017
Erik Mavrič, Erikova soba, poslikava, od 8.9.2017 dalje
Tanja Milharčič, Medigra, 7. – 28.7.2017
Malo mesto – velika galerija, grafična delavnica in razstava grafik z: Nevena Aleksovski, Ivana Bajec, Simon Kocjančič, Miha Perne, Rone84, Sonja Vulpes, 2. – 23.6.2017

Male ideje – velike sledi, sobotna ustvarjalna delavnica, 3.6.2017

Petra Varl, Morski motivi, 5. – 26.5.2017

Mini kamp, sobotna ustvarjalna delavnica, 13.5.2017


Marko K. Gavez, Delal, 7. – 28.4.2017

Vlak in Junak, sobotna ustvarjalna delavnica, 15.4.2017


Vojna in mi(r), grafična razstava z: Vesna Bukovec, Neža Jurman, Simon Kocjančič, Erik Mavrič, Nika Rupnik, Leon Zuodar, KAPSULA, Center in Galerija P74, Ljubljana, 30.3. – 21.4.2017

Saba Skaberne, Vmesni čas, 10. – 31.3.2017

Volnene slike, sobotna ustvarjalna delavnica, 11.3.2017


Adrijan Praznik, Spomin, habitat in tehnologija, 10.2. – 3.3.2017

Kolažni dom, sobotna ustvarjalna delavnica, 11.2.2017


 Zoran Pungerčar, Prazni označevalec, 6. – 27.1.2017

Priigraj si sliko!, sobotna ustvarjalna delavnica, 14.1.2017




2016

Tilen Žbona, Meliorizem, 2. – 23.12.2016

Prostorske slike, sobotna ustvarjalna delavnica, 10.12.2016

Metka Zupanič, In tukaj smo, 4. – 25.11.2016

Kolažna letala, sobotna ustvarjalna delavnica, 12.11.2016


Eva Lucija Kozak, V oblaku, 7. – 28.10.2016

Zgodba z oblaki, sobotna ustvarjalna delavnica, 15.10.2016


Hiša kulture 3 x 3 – Trije programi v treh letih, 9. – 30.9.2016

Slika x grafika, sobotna ustvarjalna delavnica, 10.9.2016


Evgen Čopi Gorišek, Janez v čudežni deželi, 1. – 23.7.2016
Sitotica, skupinska razstava grafik z: Mina Fina, Neža Jurman, Tanja Milharčič, Miha Perne, Zoran Pungerčar, Leon Zuodar, Centralna postaja, Maribor, 26.6. – 2.7.2016

Vojna in mi(r), grafična delavnica in razstava grafik z: Vesna Bukovec, Neža Jurman, Simon Kocjančič, Erik Mavrič, Nika Rupnik, Leon Zuodar, 3. – 24.6.2016

Skrivna sporočila med nami, ustvarjalna delavnica, 5.6.2016


Damijan Kracina, Prehod, 7. – 28.5.2016

Dežela v nastajanju, sobotna ustvarjalna delavnica, 7.5.2016


Polonca Lovšin, Kokoš ali jajce, 8. – 30.4.2016

Iluzija kokoši in jajca, sobotna ustvarjalna delavnica, 9.4.2016


Mina Fina, Robni zapis, 11. – 30.3.2016

Igranje s sencami, sobotna ustvarjalna delavnica, 12.3.2016


Erik Mavrič, Connect the dots to make sense, 5. – 27.2.2016

Kaj počnejo zvezde, sobotna ustvarjalna delavnica, 6.2.2016


Rone84, Gaspari safari, 8. – 30.1.2016

Mali safari šotor, sobotna ustvarjalna delavnica, 9.1.2016


Sitotica, skupinska razstava grafik z: Mina Fina, Neža Jurman, Tanja Milharčič, Miha Perne, Zoran Pungerčar, Leon Zuodar, KAPSULA, Ljubljana, 6. – 28.1.2016




2015

Sitotica, skupinska razstava grafik z: Mina Fina, Neža Jurman, Tanja Milharčič, Miha Perne, Zoran Pungerčar, Leon Zuodar, Galerija Gema, Ptuj, 11. – 30.12.2015

Simon Kocjančič, Today I see just trees, 4. – 24.12.2015

Ujemanje sličic, sobotna ustvarjalna delavnica, 5.12.2015


Aleksandra Saška Gruden, Deskarji, 6. – 28.11.2015

Ena slika – naskončno potretov, sobotna ustvarjalna delavnica, 7.11.2015


Sitotica, raziskovalna delavnica in razstava grafik z: Mina Fina, Neža Jurman, Tanja Milharčič, Miha Perne, Zoran Pungerčar, Leon Zuodar, 5. – 20.6.2015

Kaj se skriva v/ob presihajočih jezerih?, sobotna ustvarjalna delavnica, 6.6.2015


Matej Stupica, V.I.P., 10. – 30.4.2015

Izdelajmo sestavljanko / puzzle, sobotna ustvarjalna delavnica, 11.4.2015


Ana Čigon, Zavoljo 8. marca, 6. – 27.3.2015

Kako podariti spomin, sobotna ustvarjalna delavnica, 7.3.2015


Vesna Bukovec, In če se motim?, 13. – 27.2.2015
Tadej Vaukman, Larry, 9. – 30.1.2015

Knjiga posebnih trenutkov, sobotna ustvarjalna delavnica, 10.1.2015




2014

Matej Vočanec, Prepleteno, 5. – 24.12.2014

Ne pospravljam!, sobotna ustvarjalna delavnica, 6.12.2014


Tanja Milharčič, Lomljeno, 8. – 28.11.2014

Sonce v sliki, sobotna ustvarjalna delavnica, 8.11.2014


Conny Blom, Na lovu za Armstrongom, 3. – 24.10.2014

Na lovu, sobotna ustvarjalna delavnica, 4.10.2014


Uroš Weinberger, Hand, Job, Paper, Work., 5. – 26.9.2014

Risanje = igranje, sobotna ustvarjalna delavnica, 20.9.2014


Nataša Skušek, Insideout, 9. – 31.5.2014

Darila iz zgodbe, sobotna ustvarjalna delavnica, 10.5.2014


Neža Jurman, gahr-dee-uh n, 4. – 26.4.2014

Kdo je moj čuvaj?, sobotna ustvarjalna delavnica, 5.4.2014


Nina Slejko Blom, Skoraj kot Primož, a ne čisto, 7. – 29.3.2014

Naredimo si svojo zloženko, sobotna ustvarjalna delavnica, 8.3.2014


Leon Zuodar, LEmON FRESH, 7.2. – 1.3.2014

Slika, polna zgodb, sobotna ustvarjalna delavnica, 22.2.2014


Jaka Vatovec, Tetrodotoxin, 10.1. – 1.2.2014

Ustvarimo svojo džunglo, sobotna ustvarjalna delavnica, 11.1.2014




2013

Sergej Vutuc, Odziv na nenehne premike, 20.11. – 21.12.2013

Rišemo na potovanju, sobotna ustvarjalna delavnica, 30.11.2013


Matjaž Rebec, Phase 2 Face II, 18.10. – 9.11.2013

Začarajmo sliko v kip, sobotna ustvarjalna delavnica, 19.10.2013


Lučka Koščak, DIH, 6.9. – 28.9.2013

Moj skrivnostni prijatelj, sobotna ustvarjalna delavnica, 7.9.2013



Razstavni program

Klara Sax

osebna razstava

5. – 26.4.2024


Ustvarjalni program

Pesmi v grafiki / Maksa Samsa

grafična delavnica in razstava

3. – 7. 6. 2024





Društvo Hiša kulture v Pivki
Snežniška cesta 2
6257 Pivka
Odprto v času trajanja razstav:

torek–četrtek 10.00—14.00
petek 14.00–18.00
sobota 9.00–13.00




Program Hiše kulture v Pivki podpirajo Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije, Občina Pivka in vsi, ki ji namenijo del dohodnine ali donacijo v poljubnem znesku.